Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

''Vendose gotën në tavolinë''

''Vendose gotën në tavolinë'' ! Nje profesor e filloi mesimin duke mbajtur ne dore nje gote uji.Ai i pyeti nxenesit se sa peshonte gota dhe te gjithe dhane mendimin e tyre.Profesori tha se nuk dinte te pergjigjej per kete nese nuk do ta peshonte goten.Gjithsesi,pyetja vijoi:-Cfare do te ndodhte nese do ta mbaja goten disa minuta ne dore ?-Asgje-u pergjigjen nxenesit.-Po sikur ta mbaja nje ore?-Atehere do te kishit dhimbje krahu.-Po sikur ta mbaja nje dite ?-Krahu do t'ju mpihej,do te kishit dhimbje muskujsh dhe ndoshta paralize dhe do t'ju duhej te shkonit ne spital.-A ndryshon pesha e gotes nderkohe ?-Jo.-Po cfare e shkaktoi paralizen dhe dhimbjen ? -Mbajtja e gotes.Duhet ta lini ate ne tavoline ! PIKERISHT ! PROBLEMET E JETES JANE TE TILLA. NESE I MBAN PER DISA MINUTA,NUK KA PROBLEM. NESE MENDON PER TO NJE KOHE TE GJATE, TE SHKAKTOJNE DHIMBJE. NESE I MENDON PER NJE KOHE EDHE ME TE GJATE, TE PARALIZOJNE. ATEHERE NUK MUND TE BESH ASGJE !!!
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free