Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Shkenca & Feja Islame

Shkencetaret zbulojne nga vjen ari, ky fakt ishte permendur ne Kuran 14 shekuj me pare

Misteri i Qabes shokues per NASA-n


Ja pse Pejgamberi na ka porositur ti shkundim carcafet perapara gjumit

Emri Allah provon vertetesine e Kur'anit

Ramazani muaj i ndryshimit

Une agjeroj, une agjeroj


Myslimanja, gruaja me e paster ne bote

Si e ndryshon Zoti trurin tone

Kerkoni falje ne veshin e djathte

Ademi dhe Havaja

Shkencetaret vertetojne ekzistencen e shpirtit

Fakt shkencor: Pse gomeret shohin djajte, ndersa gjelat shohin engjejt ?!

Perse Zoti zgjodhi sorren qe ta mesoje Kabilin se si ta varrose te vellain

Agjerimi ne mikroskopin e mendjes

Pse " mos fryej ne ene" ?

Krijimi i qiejve dhe tokes per 6 dite

Kur'ani dhe teoria e Ajnshtajnit

A e di se nga cfare perbehet celulari yt ?

Konflikt ne luginen e milingonave

Mrekullite e Kur'anit/Retorika ne Kur'an

Deshmia e nje burri eshte ekuivalente me deshmine e dy grave

Farmacia e Allahut te Madherishem

Gjatesia e njeriut te pare dhe Darvinistat

Shkencetaret dhe zbulimi i nje "gabimi " ne Kuran

Cfare ben skifteri kur i mbush 40 vjet

Relativiteti i kohes dhe i fatit (shkrim teper interesant)

7 arsye pse nje shkencetar beson ne Zot

Buzeqeshja


Mrekullia e Hekurit

Mrekulli numerike te Kur'anit

Klonimi

Krijimi i universit

Pastertia eUjit

Mishi i Derrit

Kur'ani,Libri me i gjelber

Kur'ani nuk eshte ndryshuar asnjehere

Mushkonja

Gjinia e femijes

Ndarja e qiejve dhe e tokes

Njeriu nga Balta

Orbitat

Proporcioni i shiut

Rrumbullaksia e tokes

Te flesh ne krahun e djathte

Zgjerimi i universit

Urtesia e Poligamise

Nje histori e bukur mbi leximin dhe dobite e Kur'anit

Meka

Namazi

Trajektorja e Diellit

Kulmi mbrojtes

Rikthimi i Qiellit

Ererat mbaresuese

Embrioni i ngjitur pas Uterusit

Mbeshtjellja e Kockave me Muskuj

Tre zonat erreta te femijes ne Bark

Qumeshti i Nenes

Historiku i shkurter mbi Atomin

Projektimi  i Ujit

Kurani dhe karakteristikat ndijimore te lekures

Shtate arsye pse nje shkencetar beson te Zoti

RELATIVITETI I KOHES DHE REALITIVITETI I FATIT (shkrim teper interesant)

Shkencetari Amerikan zbulon se gjate lutjes truri programohet

Agjerimi i dy diteve ne jave lufton alzahajmer dhe parkinsonin

Teoria e Ajnshtajnit dhe Kurani

Fizika dhe Dita e Gjykimit

Balli genjeshtar

Mrekullia ne djerse

Avullimi ne Kur'an

Degjimi i Kur'anit

Kur balli prek token

Deti qendron ne zjarr

Uji zemzem nje mrekulli

Fjala shkencore ne Kuran

Feja ndihmon ne orientimin e drejte te shkences

Shqiptoni sa me shpesh emrin Allah

Sekretet e Kur'anit ne psikologji

Urtesia e krijimit te qenieve te gjalla

Mrekullite Matematikore ne Kur'an

Mrekulli ne trupin tend

Gjithe mjekesia ne gjysmen e nje ajeti-Kuranor

DEKODIMI SHKENCOR I KURANIT

Gjuha e paimitueshme e Kuranit

Zona me e ulet ne rruzullin tokesor

Abdesi:Mbrojtesi i semundjeve te lekures

Te zgjohesh me aromen e agimit


Mrekullia te hurmi i arabise


Kur'ani per yjet


Brendia e detit dhe e Tokes eshte e zjarrte dhe detet do te ndizen

Kurani tregon per shkurtimin e kohes

Vaji i Ullirit dhe ulliri


Shega-Nje nder frutat e lashta qe na nevojitet sot

Mrekullia e Krijuesit:Agjerimi i merimanges

Mrekullia e Krijuesit:Agjerimi i lososit

Mrekullia e Krijuesit:Agjerimi i krrimbit te mendafshit

Mrekullia e Krijuesit:Fluturimi dhe qendrimi i shpendeve ne lartesi

Prof Armstrong: Jam shume i impresionuar me Kur'anin

Aspekti Kuranor dhe shkencor i fenomenit shkencor i cili i mahnit shkencetaret

Kush jam une

Lirimi i gjakut ne kupezore

Rendesia e gjumit nga aspekti Kuranor dhe shkencor

Aspekti shkencor i nje hadithi madheshtor

Fitorja e Bizantit

Nje studim konstaton se sasia e vogel e alkoolit e demton njeriun

Shkencetaret u kthehen parimeve Islame:Martesa eshte me e mire

Bleta e dehur ndeshkohet

Mbuloni enet tuaja dhe vini tapa ne shishe

Studim:Fetaret jane me te lumtur

Dobia e pastertise

Sekretet e moshes 40 vjeçare

Mrekullia shkencore ne festat e muslimaneve

Pse e ka ndaluar profeti alejhi selam mbajtjen e qenve ne shtepi

Shikimi i femres dobeson kujtesen

Udhezimet e Profetit alejhi selam ne kurimin e deshperimi,trishtimit dhe merzitjes

ilac per sy i nxjerre nga Kur'ani

Kur'ani si terapi

Agjerimi i kermijve

Agjerimi i pinguineve

Kurani per bimet dhe insektet

Milingonat flasin

Agjerimi i ketrave nentokesor

Mrekullia tek Devete

Perse e mban Nena femijen e saj ne krahun e majte

Vetmia me gra:Pse eshte e ndaluar

Urtesia e Poligamise

Misteri i ndertimit te piramidave

Femijet lindin me besimin ne Zot

Formimi i bresherit, bubullimes dhe rrufese

Formimi i Naftes

Formimi i qumeshtit

Grimcat nen atomike

Krijimi i njerezve nga Uji

Krijimi nga tymi i nxehte

Ngushtimi i gjoksit me rritjen e lartesise

Periudha menstruale

Perzierja e mrekullueshme:_Qumeshti i Nenes

Pesha e Reve

Pikat e ndryshme te lindjes dhe perendimit te Diellit


Programimi ne gjene

Qumeshti i Nenes

Relativiteti i Kohes

Rendesia e levizjes ne gjume

Renditja e zhvillimit te organeve njerezore

Shtatzenia dhe lindja

Si e pranoi Islamin nje mjek amerikan

Si fillon procesi i fotosintezes ne mengjes

Toka e care

Toka nxjerr jashte ngarkesen e saj

Urtesia dhe rendesia e Hixhamit ne mjekesine bashkekohore

Urtesia e ndalimit te gjakut

Veprimi i terheqjes qe lehteson lindjen

Veshet jane aktiv gjate gjumit

Vrimat e zeza

Erresira ne detera dhe valet e brendshme

Erresira dhe Drita

Zemra nuk eshte vetem pompe

Rrotullimi i tokes dhe Diellit, fakt shkencor dhe fetar

Mrekullia sociale ne sistemin e zekatit

Mrekullia sociale tek gjidhenia

Cfare thote mjekesia per abdesin

Sexhdeja (analize shkencore)

Shkencetari gjerman verteton nje mrekulli ne Islam

Truri nga kenveshtrimi shkencor dhe teologjik

Ibrahimi dhe poligamia

Krijimi ne 6 dite


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free