Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

shitesi i tullumbaceve

Nje shites tollumbacesh kishte dite qe nuk po i ecte tregtia. Idea qe i erdhi ne mendje, ishte te fryje disa tollumbace me gaz heliumi e mandej ti leshoje ne ajer, gje e cila do terhiqte vemendjen e kolopuceve.
Keshtu pasi leshoi nje tollumbace te verdhe, e pasoi me nje te kuqe, blu, te bardhe e me radhe.
Nje femije me ngjyre, iu afrua dhe i mahnitur nga fluturimi i tollumbaceve e pyeti shitesin:"Xhaxhi! Po nje tollumbac me ngjyre te zeze a mund te fluturoje?"
I mahnitur nga kjo pyetje, shitesi u perkul, e puthi ne balle dhe i tha: "Padyshim qe fluturon. Ajo qe e ben tollumbacen te fluturoje nuk eshte ngjyra por energjia e tij e brendshme."
Ajo qe na nxit drejt permbushjes se ambicjeve tona dhe drejt suksesir eshte energjia jone e brendshme, eshte besimi dhe siguria qe kemi tek i madhi Zot, eshte vullneti yne, ambiciet, vendosmeria...
Mirembrema!
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free