Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Te jesh i mire ka vlere vetem kur ben mire

Kur fiton buken e gojes,sigurohu t'i japesh nje cope edhe atij qe eshte me pak i pafat sesa ti.Te jesh i mire eshte e lavderueshme,por nuk ka vlere nese nuk ben mire.Gjithcka varet ne faktin,se sa i bute je me te rinjte,sa i dhembshur je me te moshuarit,sa i duruar je me ata qe perpiqen dhe sa tolerant je me te dobetit.Duke filluar qe sot,trajto cdokend qe takon sikur ai do te vdese ne mesnate.Trego ndaj tyre sa me shume kujdes,dashamiresi dhe mirekuptim qe te mundesh dhe beje kete pa kerkuar ndonje shperblim.Jeta jote nuk do te jete me e njejte.Sa e bukur mund te jete nje dite, kur eshte e mbushur me miresi!
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free