Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Sikur të vepronin edhe njerëzit kështu !

Lulet jane nje manifestim i mrekullueshem i krijimit te Zotit,qe pervec aromes se tyre te kendshme,i japin planetit nje cehre shume te pashme.Madje jo vetem kaq,por ato jane ushqim per nje lloj insekti te vecante,qe ne menyre te perpunuar vjen si sherimi me i mire per ne.Dhe eshte prej urtesise e meshires se Tij,qe lulet jane ushqimi i njeriut ! Imagjinoni sikur te ishte vertet keshtu ! A do te mbetej bukuria dhe aroma e tyre e pacenuar ?Kurrsesi ! Kjo eshte me se e vertet,pasi njeriu nuk eshte si bleta,e cila e thith nektarin gjithe finese,duke qendruar lehte mbi lule,pa e demtuar ate aspak.Ndaj mos harro ! Sa here te shohesh nje trendafil apo nje lule te bukur,kujto Dhuruesin e Madh qe e beri kaq te kendshem krijimin...Kujto te Urtin absolut,urtesia e te Cilit shpaloset kudo.Le te sherbeje pra shembulli i bletes si frymezim,qe njeriu t'i shfrytezoje burimet qe Zoti i ka vene ne sherbim te tij pa e demtuar natyren,pa ia prishur asaj bukurine dhe pa e prishur rendin ne te.


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free