Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Kujdesu per veten

Gjate kohes qe rritesh,do te kesh deshire t'i ndryshosh gjert e gabuara ne te drejta.Atehere kujtohu se revolucioni i pare,i pari dhe me i rendesishmi qe duhet te besh,eshte ai brenda vetes tende.Te luftosh per nje ide,pa pasur nje ide per vete,eshte nje nga gjerat me te rrezikshme qe mund te besh.C'do here qe do te ndihesh i humbur,i hutuar,mendo per pemet,mendo per menyren se si rriten.Sill ndermend se nje peme me shume dege e me pak rrenje do ta shkule era e pare e forte,ndersa te nje peme me shume rrenje dhe pak dege, limfa do te rrjedhe me veshtiresi.Rrjenjet dhe deget duhet te rriten ne menyre te njejte.Duhet t'u besh balle situatave dhe te dish si te veprosh,te qendrosh mbi veshtiresite,vetem keshtu mund te ofrosh hije dhe strehim.Vetem keshtu ne stinen e duhur mund te mbulohesh me lule dhe fruta.E kur pastaj para teje te hapen shume rruge e te mos dish cilen te marresh,moz zgjidh njeren rastesisht,por ulu dhe prit.Merr fryme thelle me thellesine dhe sigurine me te cilen ke marre fryme diten kur erdhe ne kete bote,pa u shperqendruar nga asgje,prit dhe prit serish.Qendro pa levizur,ne heshtje dhe degjo zemren tende.Kur zemra te te flase,ngrihu dhe shko atje ku te con ajo.


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free