Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Tri gjera te thjeshta te plakut

Njeriu ka nje jete dhe ajo nuk i kthehet kurre me . Dhe nje plak i mocem , nje jete pati , mbushi njeqind vjec dhe vdiq . Tregojne se , para se te nderronte jete , u tha djemve .
- Bijte e mi ! Njeriu eshte mysafir ne kete bote . Prandaj , kur te shkoni miq mbani me vete tri gjera te thjeshta : nje meter , nje gur kandari dhe nje gjilper .
- Perse nje meter , baba ?! -foli djali i pare .
- Qe te matesh vendin ku rri mes te tjereve biri im - dhe heshtje.
- Perse nje gur kandari , baba ?! - foli djali i dyte .
- Ta peshosh fjalen tende para se ta thuash biri im - perseri heshtje .
- Perse nje gjilpere , baba ?! - foli i treti .
- Para se te thumbosh tjetrin me fjale , provoje te vetja jote me pare, ne te dhemb apo te djeg biri im .
Kete here heshtja e thyen fjalen e fundit te plakut . Tani bijte e mi , trupin tim ia fal tokes, ndersa mendjen time ua le juve ...!!


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free