Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Njerezit hyjne ne jeten tuaj per nje arsye,per nje stine dhe per gjithe jeten

Kur dikush hyn ne jeten tuaj per nje ARSYE, kjo ndodh zakonisht per te plotesuar nje nevoje qe ju keni shprehur se jashtmi ose se brendshmi.Ata kane ardhur t'ju ndihmojne,te kaperceni nje veshtiresi,ose t'ju ndihmojne apo mbeshtesin fizikisht,emocionalisht,ose edhe shpirterisht.Ata ndodhen aty per nje arsye.Pastaj,ne nje kohe te papershtatshme,ky person do te thote ,ose do te beje dicka qe t'i jape fund lidhjes.Ndonjehere ata vdesin ose thjesht largohen.Ndonjehere sillen keq dhe te detyrojne te mbash qendrim ndaj tyre.Kur njerezit hyjne ne jeten tuaj per nje STINE,kjo ndodh sepse ka ardhur koha,qe ju te ndani gjerat me te tjeret, te rriteni ose te mesoni.Ata mund t'ju sjellin paqe,ose mund t'ju bejne te qeshni.Mund t'u mesojne dicka qe nuk e keni ditur.Zakonisht kenaqesia qe na japin eshte e pamase.Besojeni! Eshte e vertete! Por kjo zgjat vetem per nje stine dhe si perfundim ajo mbaron dhe i le radhen stines tjeter.Marredheniet qe zgjasin PERJETE te mesojne shume gjera.Ato te mesojne ato gjera,te cilave duhet t'u kushtosh rendesi dhe te krijosh nje themel emocional te forte.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free