Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Histori të bukura

Te hapesh pusin

Brumbulli
 
 Inat deveje

Historia perseritet

Nxenesi Hiperaktiv

Sot eshte nej dite e bukur

skamnori i pakujdesshem

Ndjesa e Maradones
 
Si e pranoi mjekja amerikane Islamin

Shitesi dhe fshatari i urte

Sherbetoret akuzojne Llukmanin e pafajshem

shantazhimi

rrefimi i shqiponj
es

rrefimi i nje mbreti

pazari i humbur

pas cdo problemi fshihet nje shans

O zot me furnizo me vajze
 

Nje buqete me lule per Nenen

Njeriu dhe rrobaqepsi

Ngjarje e mahnitshme e profetit

Ndoshta dicka e mire fshihet pas nje te keqe

Nafaka gjithmone e gjen rrugen e vet

Plaku i durueshem dhe falenderues

Perse per te njejten plage qani 100 here

Vleresoji miresite e Zotit dhe mos prit ti humbasesh e tia dish vleren


vaksina e suksesit

Te gjithe neve na lidh dicka


Liqeni i zemeruar

letra e fundvitit

krijesa me e forte e Zotit

T
regimi i bariut te vjeter

Mos e bart barren e panevojshme

Mjeku dhe lutja e plakes

Miresia e madhe

Mbreti dhe i cmenduri

Mbeshtetja ne Allah

historia e ejubit

I debuar nga puna

I vetmuar ne ishull

kam kerkuar

keshilla

keshilla e babait

historia e dy sklleverve

Furnizimin kerkoje vetem nga Allahu

gropa e vdekjes
 
Gomari nen lekuren e luanit

Fshatari i urte dhe qytetari i ndershem

FORCA E BESIMIT-Allahu eshte Falesi me i Madh

Festa e fillimit te jetes njerezore

Endrra e mbretit...

Ebu Xhehli, ja si ra ne gropen qe e hapi vete

E moren per te marre por u doli shume i mencur

dhurate per ty

dhurate per torollakun

dhurata per njeriun pozitiv

Dhurata e sinqerte
 

caktimi dhe sprova e Zotit

bisede me lapsin

besimi dhe ndershmeria


beje te duhuren,te tjeret te thone cte duan

Shijoje ate qe ben

Ndoshta

Vetvleresimi2
 
Ka plot te mira ne jeten tone

Kjo eshte drejtesia e Allahut

Mos e lini duan sepse duaja ndryshon kaderin


I verberi dhe hajduti

Luani, ujku dhe gomari

Nene me lejo te bej zina (imoralitet)

Lodhja e shpirtit
 

Luteni Zotin per Xhaxhain tuaj

Vetetima
 

Reklama e pare e mallit dhe forca e zakonit

I vetmi qe provoi
8 majmunet

Sorrat, vajza dhe diamanti
 
Fjala e mire

Gruaja e Carls De Gol

Efekti i pershendetjes me respekt

Druvari dhe sopata


Bëj mirë

Mos e gjyko tjetrin nga thashethemet e miletit

Ti me degjove
 
Drejtesia Hyjnore

Lutja e Nenes

Filozofi dhe Inxhinieri
 

E mira qe bere ti,tek Ti do te kthehet perseri

E pamundur

1 molle, +1, +1 +1 =4,ja perse

Dy burrat e semure ne spital
 
 Fli sic ke fjetur me pare

Qesja e reres dhe sharjet e kolegut


Gjashte te verberit dhe elefanti

Profeti Daut dhe gruaja ne hall

Tablote e refuzuara

Kurthi i mjaltit

Ti japesh kuptim jetes

Mos e kthe koken pas

E mira te mbron

Gruaja qe nuk "degjonte"

Nuk eshte prej nesh ai qe mashtron

A eshte Zoti i drejte apo i padrejte

Historia eshte e vertete
 
Pergatitu per shansin qe do te vije

Nje tregim per Burrin dhe Gruan

Shitesi i tullumbaceve

Joshe Lumturine

Hallall apo haram

20 berrthama rrushi

Ideja qe e beri milioner

Mjeku dhe pacienti 80-vjecar

Dituria me gjashte fjale

Kriku

Miu dhe deveja

Koshi i plehrave

Milingona,mjalti,dynjaja dhe Ne


Shtate mrekullite e dynjase

Kur eshte shpirti i kenaqur

Ca besimi kishin te paret tane

Gjarpri ne punishte

Me djersen e ballit


Tigri dhe veshgjati

 Adoleshentet dhe gjuha e shenjave

Fabrika e sapuneve

Urtesia e te moshuarit

Bujku dhe hajduti

2 vellezerit dhe meshira e Zotit

Njeriu qe kishte 7 vajza

Dhelpra, mbreti i pyllit


Lepuri dhe breshka

Kur te largohem

Leri dallget te qetesohen

Femija qe u tall me ezanin

Bija e peshkatarit

Njerezit jane si breshka

Ndeshkoje duke e lene pa pune

Koprraci

Tabloja e paqes

Miu dhe kafshet e fermes

Fleta e fundit

Studentet genjeshtare

Engjellli dhe djalli

Gjysma e gotes se mbushur

Marreveshje mes te fortit dhe te dobetit

Moralet japoneze

I biri qe kishte lindur per tu bere mbret

Teoria e bananes

Dengu qe e shembi devene pertoke

Suksesi i Sushiro

Njeriu ne ishull

Kyci dhe celesi

Gruaja dhe veza

Dy gomaret dhe bujku

Sekreti i lumturise

I moshuari,buka dhe gjykatesi

Bretkosa,uji i nxehte dhe arti i qeverisjes

Te solidarozohesh


Gjuha moderator i personalitetit

Gruaja

Imam Hanbeli dhe besimtari

E moshuara dhe Profeti a.s

Dy vellezerit ne Xhenet

Askush nuk pendohet per bamiresite e bera

Vizato nje buzeqeshje

Altruizem

Ne konsiderojme pasuri vetem vlerat monetare

Vepra e mire nuk humbet kurre

Tregoni besim tek nje person qe ai te perpiqet ta meritoje ate


Ti je produkt i menyres se te menduarit

Cfare e ben njeriun njeri

Me profetin Musa a,s

Bleresi dhe shitesi

Djaloshi dhe mjalti

Pagjumesia e mbretit shpeton nje njeri ne nevoje

Behu liqen, e jo gote

Ndryshoni kenveshtrimin

Hajduti i cokollatave


Reagim i gabuar

Behu gjilpere jo gershere

Brenda cdo balte gjendet nje thesar

Filxhani bosh

Pema zemergjere

Perpiqu te jesh vetja

Plaku dhe ushtari

Vrasesi i perbindeshit

Shansi i humbur

Pese majmunet

Filozofia e gomarit

Njeriu perballe veshtiresive

Burri dhe gruaja ne kopshtin zoologjik

Dijetari dhe papagalli

Koprracia eshte dhunti

Fjalet e fundit te titos
 

Mendohu mire perpara se te veprosh dhe ki frike Zotin

Njutoni dhe meditimi

 
Vdiq ai qe pengoi progresin tend

Mendo mire per te tjeret, te jetosh i lumtur

Vizato nje buzeqeshje

Ta kam shit pusin e jo ujin

Vetvleresimi

Mos nxitoni ne marrjen e vendimeve

Te lumtur,por nuk e dini

Me te paren

Kamioni i plehrave

Nuk je i vetmi

Shtate mrekullite e botes

Cfare ofron ti

Si ti shperthesh energjite e fshehura

V.D

Vetem nje minute

C'eshtje besimi, asgje me teper

Besnike dhe e zgjuar

Ndryshimi i qellimit

Ishin dy Peshkatar

Babëzia e dhisë

Per nje email

E verteta te shpeton

Behu gjilpere, jo gershere

Ndrysho jeten ne me pak se 3 minuta

Kur prishen ekuilibrat

Shperblimi i tradhtise

Butesia nuk eshte naivitet

Udhezimi i dy djelomshave nga Medina

Mendjemprehtesia e gjykatesit

Logjika dhe fati

Skifteri, miku me i ngushte i Xhengiz Han-it

Leshoje litarin

Poezi e shkruar nga nje adoleshente e semure me kancer

Ose fitore...ose fitore

Vajza qe i shkroi leter Zotit, c'ti kete thene valle ?!

Vit i mbrapshte

Dreri dhe Luani

Guvernatori zahid

Indiani dhe amerikani

Luani dhe miu

Urtesia dhe fuqia

djali, babai dhe respekti i munguar

Paguaj sa te duash

Strategjia e shqiponjes inferiore

Rreze drite ne erresire

Edhe kjo do te kaloje

Mblidhi puplat ose ruaj gjuhen

Nena qe priste djalin me leter ne dore


Emiri dhe statuja

 
Uji dhe vaji i ullirit

Babai dhe zemra e se bijes

Pijet me gaz, uji dhe vaji

Frutat

Sokrati dhe Mbreti

Mbretit qe i takoi lemosha

Kasapi dhe qeni

Mos u beni si gjeli

Ngjarje e vertet

Kultura e nje nepunesi

Zoti na ruajt nga me e keqja

Hajdut te ndershem

Korrupsioni politik

Shembulli i elefanteve dhe njeriu

Mbreti dhe piktori

Endrra e mbretit

Hasan el Basri thote:

Ateisti "besimtar"

Dallimi mes te diturit dhe adhuruesit

Vetem ti je pozitiv

Kryelarte, per c'ka ?!

Ekstremisti dhe Dijetari

Dashuria e vertet

Mbreti dhe veziri

Plaku dhe djali i tij i burgosur

Dijetari dhe hajduti

Te ruash sekretin

Te embel apo te tharte

Nxenesi dhe kater mollet

Xhoni sa nje div, nuk paguan

Nje ngjarje e dhimbshme per te marre mesim

Qeni i zgjuar dhe Luani

Sulltani i ibrigeve

Sillu me njerezit sipas vlerave te tua, e jo sipas vlerave te tyre

Vajza e cila ka mahnitur shumicen e njerezve me bukurine e saj

Sekreti i lumturise

Shqiponja e cila u rrit dhe ngordhi me pulat

Fuqia e veprimit

Futbolli (tregim interesant)

Japonezi dhe Anglezi

Era dhe Dielli


Te mendosh si per familjen tende

Jeta nuk matet me numrin e frymemarrjeve

Pupeza dhe sorra

Plaku dhe djali i vogel

Ende shija e karrameles

Floriri eshte vetem per shemtarraqet

Komandanti me i lavdishem

Nderto ura, jo mure

Tregtari musliman dhe bleresi hebre

Rreze drite ne erresiren e shpelles
 
Erresira dhe Drita
 
Nuk digjet jorgani per nje plesht

Urtesia e iriqeve

Padroni dhe sherbetori

Histori e bukur

Bujaria dhe vrazhdesia

Mendo me zgjuarsi, puno me zgjuarsi,pusho me zgjuarsi

Vendosmeria

Lexojeni sepse eshte shume e bukur

Paragjykimi

Nje mesim i bukur per jeten

Reagimi i fis'shem i Gandit

Te mbulosh Diellin

Lajm i gezuar

Te jesh perfeksionist

Tregim i cuditshem por me nje domethenie shume te bukur

Deri kur ?!


Tre pleqte

Babai dhe i biri i tij filozof

Berberi ateist

Corapet

Deshirat e plakut

Djali dhe Dijetari

Djaloshi dhe babai i tij

Ujqerit perbrenda

Nje tregim i shkurter per ekzistencen e Zotit

Urdheri i vecante

Vlera e Botes vetem sa nje gote uje

Zoti ka kontroll mbi gjithcka

Shume domethenese

Koha

Kur ti mbledhesh, cmimi i dashurise sime eshte...

Kush eshte i varfer e kush i pasur

Mbreti

Si te jete e shkruar

Thesari i vertet

Trumcaku

Vazoja e mbushur

Studenti dhe mesuesi i tij

Nuk ishe ti, por une isha i verber

Dashuria e sinqerte dhe besa e dhene


Fusha me diamante

Bima qe nuk mbiu

Vogelushi dhe Bota

E-keqja edhe po te jete e vogel

Mbreti me 4 gra

Dashuria per kete bote

A ia ke paguar faturen Allahut

25 vjecari qe sillej si femije

Tallej me Ezanin, por cfare e gjeti

Hapat e Shejtanit

Mesime dhe pervoje nga shoqerimi me te miret

Tregu i Xhennetit

Mos degjo se cfare thone te tjeret

Denimi dhe Begatie ne Varr

4-histori te shkurtra por te bukura

Pyetje-pergjigje_interesante

Samiu dhe arroganca ndaj Nenes

Ibrahimi dhe prinderit e tij

Gjykimi i drejte

Namazi i pakujdesshem

Pendimi i rrejshem

Tregimi i demtuesit dhe te demtuarit ne diten e Kijametit

Tregimi i njeriut te devotshem,gabimit te tij dhe sadakase

Dita e Pendimit

Televizori

Isai dhe Shejtani

Nena e te keqijave

C'do gjallese ne toke e ka furnizimin prej Allahut

Pajtimi ne fatkeqesi

Njeriu i mire dhe caktimi i Zotit

Kuzhinieri dhe mbreti

Babai qe urdheroi femijet e tij qe ti digjnin trupin pas vdekjes

500 vjet adhurim

Nje i shurdher viziton nje te semure

Djaloshi dhe shmangia e zinase

Ushtari qe ndihmoi shokun ne fushebeteje

Nje ngjarje shume interesante nga dijetari Abdul Muhsin Ahmed

Nga limoni bej nje pije te embel

Plaku, djali dhe lulja e bukur

3 djemte dhe nenat e tyre te cezma

Armstrongu ne hene

Dijetari sunij mund shijat me nje pyetje

Ki kujdes cfare po mbjell

E qeshura qe te ben per te qare

Ebu bekri dhe Aliu

I vinte ere misku

Endrra qe u be realitet

Kur zemrat flasin

Leqet e Shejtanit

Llogaria per perin

Jeta eshte sikur te pjekesh nje torte...

Mendo 2 here

Meshtari

Mesimi i fshatarit

Mjeku dhe besimtari

Musai dhe meshira e Zotit

Naten kur hena mungoi

Nderi-im, Fallco

Ngjarja ne Hotel, vitet e jetes

Ngjarja mes profetit dhe nje djali

Vlera e dickaje, eshte per sa ti e vlereson

Nje pyetje per Babain

O mendje,a ta pi edhe nje gote

Omeri dhe sherbetori

Pellumbi me krah te thyer

Pendimi i nje djaloshi qe ka qene i ekspozuar per vajza

Qendro i mprehte

Rruga e Mbretit

Testimi

Vetpermbajtja

Dy miqte

Per Nenat...

Feneri dhe i verberi

Marangozi

Bretkosa e shurdher

Po ti, a je deshtak

Agai plak, bujku dhe vajza e zgjuar

Besnikeria e nje ushtari

Gjuhetari dhe mistiku

Historia e dy lapsave

Historia e Habilit dhe Kabilit 1

Historia e Habilit dhe Kabilit 2

Historia e Habilit dhe Kabilit 3

Kali fluturues i mbretit

Koko ne familjen e lumtur

Lumi dhe oqeani

Mendo perpara se te veprosh

Nese deshiron te fluturosh me skifteret, mos humb kohen me pulat

Pula ne shishe

Vajza dhe bicikleta

Vendose goten ne tavoline

Pasuria e vertet

Deshtimin ktheje ne sukses

Vullneti i munguar

Kujtimet jane si kripa

Bujari me maturi

Rrobat e komshinjve

Mesim per jeten

Zemrat e mira nuk duan duartrokitje

Burri me duart e pista

Protokoll mbledhjeje

A te ka rastisur te gelltisesh nje gjarper...

Guret e cmuar

Jeta eshte e bukur

Shtepia shitet

Si ta perballosh jeten

Historia e "Paterices"...

Gjeja me e bukur ne bote

Misionar edhe pas vdekjes

Do te me gjesh gjithmone atje, prane teje

Djali dhe Kali

Filteri i trefishte

Une jam Tigri

Sprova e Mbretit me popullin e tij

Luani dhe pasqyrat

Valle, mos je Engjell ?!

Mos e shih veten te vogel

Drejtesia, peshore e universit

Bujku dhe misri

Dinakeria e nje gruaje

Njerezit jane si frutat

Ky qenka flori, dhe jo uje...

Dollari, euroja, dunjaja dhe ISLAMI

Mbreti i mencur

Amerikani miliarder dhe meksikani i thjeshte

Ekuacioni i Mangos

Mos te duhet nje gure per pak vemendje

Jo-ja me e famshme ne Amerike

Callma e hoxhes

Nese femra gezon lirine per te zgjedhur

Sy qe nuk e shohin te miren

Une dua te behem Kalif, po ti ?!

U betua se do te tregonte te verteten

Nje gare interesante

Allahu kompenson me mire se ajo qe humb

Njeri apo Ari

Burri i saj i kishte mbushur te 40-at

Deshirat e Plakut

Dhurata

Dialogu me Nuhun

I verber, i keq, i varfer-e refuzojne grate

Jeta jone ndodhet ne kete tregim

Libri qe kishte nga nje flori per c'do faqe

Mbreti qe kerkonte kemishen e lumturise

Me falni une nuk flas

Mos u brengos nese rrezohesh nga provimi

Nen mbrojtjen e Allahut

Nje gabim qe mban ne vete peshen e arit

Perseri babi perseri

Shejhu dhe pasagjeret e trenit

Tani e gjeta rrugen

Tregim mbi vleresimin

Tregim per me marre mesim

Foli, por nuk tha gje

Kush e shkelmoi macen

Lapsi dhe goma

Mos do te kalosh gjithe jeten duke zgjidhur probleme

Urtesia e diteve

Vleresoji miresite

Cakmaku

Krejt varet se cfare eshte e rendesishme per ty

Lypesi i lumtur

Mesim nga Havai

4 qirinjte

Besimtari qe ruhej nga harrami

Dy vellezerit

Eshte me mire te japesh

Me shit nje ore nga koha jote

Filxhani i cajit

Nese do te shfarosesh mushkonjat,
thjesht thaj kenetat


Nusja dhe Vjehrra

Per  ku je nisur

Pse eshte Harram Alkooli

Shperblimi i arrogances

Tri gjera te thjeshta te plakut

Jeta jote e meriton

3 pemet

Callma e tregtarit

Dashuria, celesi i c'do dere te kycur

Gati shita fene time

Gjyqtari Shurejh el_Kadiu

I burgosuri i Luisit XIV

Ja cfare eshte Dashuria

Jeta eshte nje Jehone

Kafe me kripe

Keshtu me jep sadopak shprese

Nje dite do i vjelesh frutat...

Nxito ngadale

Pema e problemeve

Presja

Pupeza dhe sorra


Te flesh ne paqe


Zemer jete dhe plot drite

Te keqit i mjafton e keqja e vet

Do te kaloje edhe kjo

Gjykim i mencur

Historia e dy zogjve

Historia e Patellxhanit

Lypesi dhe biznesmeni

Naiviteti i disa studenteve

Sa peshon nje lutje

Vlera e sadakase
(histori me nje domethenie te madhe)


Zgjidhje te lehta dhe te shpejta

Tre deshirat e fundit te Aleksandrit te madh

Babai dhe i biri ne pyll

Bashkeshortja e verber,e shurdher,
memece dhe e gjymte


Me te njejten peshore

Motori i prishur i anijes

Si u ngjit molla ne peme

Strategji per te ndryshuar

Te jesh optimist

Urtesia e Kalit

Zeri yt

Lumturia, ja historia e saj

Tregim interesant

Vlera e vertet e unazes

Tregim prekes

Tregimi i marteses se begatshme

Jepi shprese tjetrit, edhe nese je me i sprovuar se ai

Tre ministrat

AjoAjo eshte nje sorre, babe..!

Marrezia dhe Dashuria

Mesuesja dhe nxenesi i saj  Tedi Stoddard-

Shoku i vertet

Nje histori prekese

Pergjigja e embel e Bibalit

Nje feste per rrobat

Haciko, qeni besnik

Nuk eshte mire te genjesh

Mos bini ne kurthin e se shkuares

Buzeqesh, cfaredo qe te ndodh

Mbreti dhe fajkoi

Familje qe nuk njeh pikellimin

Secili ne fatin e tij

Khalifi i kerkon keshille Behlulit

Sa  -rendesishme eshte vendim-marrja

Madheshtia e Islamit

Bretkosa dhe akrepi

Mos thoni fjale fyese qe e lendojne tjetrin

A ke ndonje objektiv ne jete ?

Me cfare merresh gjithe kohen

Haxhiu dhe tregtari

Si u ngjit molla ne peme

Dreka e merituar e lypesit

Jepuni sadaka te afermve

Historia e peshkut dhe e peshkatarit

Babai dhe vajza

Mbill dashuri te korresh respekt

Do ta dallonte njeri

Fjala e mire si pema e mire

A eshte bere padrejtesi ?

Lere pak kohe qe te te kaloje zemerimi


Thirrja Islame

Bujaria (histori shume kuptimplote)

Pika jote me e dobet, mund te behet pika jote me e forte

Ndjenja njerezore

Peshkatari i zgjuar dhe Mbreti

Marredhenia Nene-Femije

Anija e madhe qe zbarkoi ne nje Ishull

Te nxjerresh mesim nga nje bretkose

Urtesia e biskotes

Ngjyrat

Bujaria dhe vrazhdesia

Te mbulosh Diellin

Floriri eshte vetem per shemtarraqet

Nderto ura, e jo mure

Qeni i stanit dhe ujku

Tregtari musliman dhe bleresi hebre

Komandanti me i lavdishem

Rreze drite ne mes te erresires

Urtesia e Iriqit

Paragjykimi

Padroni dhe sherbetori

Vendosmeria

Nje mesim i bukur per jeten

Te jesh perfeksionist

Histori e bukur

Tregim i cuditshem por me nje domethenie shume te bukur

Lajm i gezuar

Reagimi i fisem i Gandit

Deri kur ?

Mendo me zgjuarsi,puno me zgjuarsi,pusho me zgjuarsi

Ende shija e karameles

Pupeza dhe sorra

Me shume kuptim

Trendafili i fshehu

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free