Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Vlera e Botes vetem sa nje gote uje

Vlera e botes vetem sa nje gote uje !
Prijesi Harun Rashidi shkonte shpesh te vizitonte te madhin Shakik Behli dhe kerkonte prej tij keshilla dhe te lutej per te. Nje here Shakik Belhi i tha :
-Mendo sikur ke mbetur ne mes te shkretetires dhe po vdes nga etja. Nje gote uje mund te te shpetoje jeten. Prane teje vjen nje njeri qe shet uje. Sa e blen nje gote uje?
-I jap cfare te me kerkoje...
-Edhe nese te kerkon gjysmen e pasurise?
-Patjeter qe ia jap.
-Mendo tani sikur do t'a nxjerresh jashte ujin qe pive,por nuk urinon dot. Je duke plasur. Ne kete moment vjen nje person e te thote :
"Une mund te te shpetoj nga kjo gjendje por ne kembim dua gjysmen e pasurise tende !". Cfare ben ti?
-Per te shpetuar nga ky mundim ia jap te gjithe pasurine qe kam. ,mjafton te me ktheje shendetin.
-Pra,mos i beso kurre pasurise e cila nuk vlen as sa nje gote uji qe hyn dhe del prej teje !Mos iu mburr askujt me te !

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free