Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Ky qënka flori dhe jo ujë

Tregohet se dikush kishte humbur ne shkretetire. Ngaqe nuk kishte asnje furnizim me vete, per pak kohe ai do te vdiste nga etja.
Duke ecur, ai veren nga larg dicka qe shkelqente mbi nje peme dhe mendoi se eshte lekure me uje.
I gjendur ne kulmin e etjes, vrapoi drejte pemes, me qellim qe te pije nga uji, por kur e hapi lekuren e gjeti te mbushur me flori.
I merzitur tha:

"Ah, cfare fatkeqesie! Ky qenka flori dhe jo uje!"

Cfare vlere do te kishte floriri, nese je duke vdekur nga etja per uje?


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free