Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Naiviteti i disa studenteve

Disa studente ,hipin nje dite e barken e nje detari te moshuar dhe nisen per diku.Gjate rruges hyjne ne bisede me varketarin dhe nder te tjera,njeri nga studentet i thote:-E shohim se po na drejton mire.Duhet te kesh qene nxenes vertet i mire ne gjeografi.-Gjeografi ?! E cfare eshte gjeografia ?-Si ?
Nuk e di se c'eshte gjeografia ?-Dhe ia plasen te gjithe se qeshuri.
Ata e pyeten edhe per disa shkenca te tjera dhe plaku serish pergjigjej:
"Po c'eshte fizika ?"Dhe ata serish qeshnin e i thoshin se i paska shkuar jeta kot.
Nderkohe,deti zuri te trazohej.Per nje cast,barka u permbys dhe ata filluan te bertisnin te frikesuar.Ndersa plaku,me qetesine e nje te urti,u thote:
"Mos u frikesoni,se bregun nuk e kemi shume larg.
Ia nisim me not dhe shpejt i dalim ne krye."-Po ne nuk dime not !
-Nuk dini not ?Shperthen ne te qeshura plaku,-une tani me not dal ne breg dhe per aq jete sa me ka mbetur,do te mesoj ate qe nuk e kam mesuar.Po juve,ku ju shkoi ajo qe kishit mesuar ?"
 


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free