Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Ne konsiderojme pasuri , vetem vlerat monetare

Nje njeri kishte adhuruar Zotin naten e kadrit dhe ishte lutur qe gjithcka qe i prekin duart te shnderrohet ne flori.Mesa duket,Zoti ia kishte pranuar lutjen per hir te kesaj nate te madhe.Keshtu, me te prekur gurin e pare, ai u shnderrua ne flori.Kur e pa kete mrekulli, gati sa nuk i iku mendja nga gezimi.Zoti sapo ia kishte pranuar lutjen.Me vrap u nis per ne shtepi duke fluturuar nga gezimi.Shkon te haje dicka, por me ta prekur ushqimin ai u shnderrua ne flori,keshtu filloi ta marre uria.Shkoi e bija ta ngushelloje dhe me ta perqafuar, u shnderrua dhe ajo ne flori.Atehere shpertheu ne te qara dhe filloi te lutej qe t'i kthehej e bija dhe ushqimi,duke ia hequr qafe floririn.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free