Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Babai dhe i biri i tij filozof

Babai dhe i biri filozof. Dikur jetonte ne nje fshat nje cift i cili merrej me se shumti me bujqesi. Djalin e vetem qe kishin, deshironin ta shkollonin,ne menyre qe te bente nje jete ndryshe nga prinderit,ndoshta pak me te rehatshme. Vjen koha qe djali djali rritet dhe zgjedh te studioje per filozofi. Pasi mbaron shkollen me sukses,kthehet ne shtepi. Babai,nga shqetesimi qe kishte per te ardhmen e te birit,e pyet : "O bir ! Po c'mund te besh ne jete me kete shkolle?" Ai pergjigjet : "O baba ! A e sheh ate pulen aty? Shkolla me ka bere aq te afte sa te ta mbush mendjen se aty jane dy pula"."Ashtu,eee !"-i thote babai si i cuditur. "Po mire atehere ! Kete pulen ketu po e hame une dhe nena jote,ndersa ate tjetren haje ti vete."
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free