Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Khalifi i kerkon keshille Behlulit

Nje dite,teksa Behluli po luante me femijet,aty prane kalon kalifi,i cili i thote:Me kritiko ! "Shiko pallatet dhe varret e kalifeve te meparshem me syrin e mendjes.Ky eshte nje paralajmerim i madh.Ti e di mire,se pjesen me te madhe te kohes keta njerez e kane kaluar duke u argetuar.Shume prej tyre ndiejne keqardhje per veprimet e tyre,por nuk ka sherim per ta.Ta dish se edhe ti po behesh si ata,- i tha Behluli. "Cfare te bej,qe Allahu te jete i kenaqur me mua ?"-e pyeti kalifi. "Vepro ne ate menyre ,qe krijesat e Allahut te jene te kenaqura me ty",-tha Behluli !
"Cfare te bej,qe krijesat e Allahut te jene te kenaqura me mua ?",-e pyet serish kalifi. "-Ji i drejte ! Ajo qe nuk eshte e mire per ty,nuk eshte as per te tjeret.Degjo me kujdes kerkesat e te shtypurve.Pergjigju  fisnikerisht,realizoji premtimet,sundo me drejtesi dhe merr vendimet e duhura"!
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free