Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Pse “mos fryej në enë”

Pejgamberi salallahu alejhi ve selem ka thėnė: ”Mos merrni frymė nė enė dhe mos fryeni nė tė.” (Transmeton Ebu Davudi) Shumė njerėz habiten kur e dėgjojnė kėtė hadith, por dėgjoni zbulumin e ri nė tė cilin thuhet se: Nė trupin e njeriut gjegjėsisht nė fyt qėndron njė lloj bakterje shoqėruese e cila edhe pse ėshtė bakterje ndihmon trupin pėr mbrojtje nga disa sėmundje. Kur njeriu fryen mbi ushqim apo pije, bakterja del me fryerje dhe nė kontakt me ajrin e nxehtė tė ushqimit dhe pijes shndėrrohet nė bakterje kancerogjene. Kėshtu si e dėmshme pėrfundon nė ushqim apo pije dhe pėrmes saj kthehet pėsėri nė organizėm, por kėtė herė jo si mik por si armik. Subhanallah! Muhamedi alejhi selam para 1400 viteve ka treguar pėr njė gjė tė tillė. I Lartėsuar qoftė Allahu qė ka bėrė shembuj tė shumtė logjik pėr njerėzit qė kuptojnė!!! Pėrgatiti dhe pėrktheu: Hoxhė Senad Ramadani Burimi: www.islamisot.com
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free