Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Si te jete e shkruar

Njehere e nje kohe nje fermer,i cili nuk kishte shume para,ne vend te traktorit,perdorte nje kale per te punuar fushen.Nje pasdite kali ngordhi.Te gjithe ne fshat thane:Sa gje e tmerrshme qe i ndodhi.por fermeri tha vetem:Si te jete e shkruar.Ai ishte shume i qete,saqe te gjithe ne fshat,duke admiruar qendrimin e tij,i dhane dhurate nje kale te ri.Fshataret tani  thane:Sa njeri me fat,por fermeri tha vetem:Si te jete e shkruar.Disa dite me vone,kali i ri kerceu gardhin dhe u largua.Te gjithe ne fshat u mjeruan per fermerin e ngrate,por fermeri tha perseri:Si te jete e shkruar.Me ne fund kali u kthye dhe te gjithe thane sa me fat fermeri,por ai tha perseri:Si te jete e shkruar.Nga fundi i vitit,djali i fermerit po kaleronte kalin dhe u rrezua e theu kemben.Te gjithe fshatit i erdhi keq,por i ati tha:Si te jete e shkruar.Dy dite me vone ne fshat erdhi ushtria,qe kerkonte rekrute te rinj.Kur e pane djalin e fermerit me kembe te thyer nuk e moren.Te gjithe thane:Sa njeri me fat.Por fermeri tha perseri:Si te jete e shkruar.NUK DUHET TE REAGOJME ME SHUME SE C'DUHET NGA RRETHANAT DHE NGJARJET QE NA NDODHIN NE JETEN E PERDITSHME.SHPESH,AJO QE MUND TE NA DUKET SI PENGESE,MUND TE JETE SHUME POZITIVE.

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free