Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Mos bini ne kurthin e se shkuares

Nje lektor universiteti i pyeti nje here studentet e tij:"Sa prej jush jane marre me zdrukthtari ?" Disa nga studentet ngriten duart.Atehere ai iu drejtua atyre serish:"Me thoni sa prej jush dine te rregullojne sharra ?"Asnjeri nuk foli.Pas kesaj ai tha:"Sigurisht qe nuk keni pse merreni me kete pune,pasi sharrat jane te prodhuara tashme.Keshtu eshte dhe e shkuara.Dijeni se sa kohe qe ju preokupon ajo,ju thjesht po perpiqeni te prodhoni sharra !"Ne lidhje me te shkuaren edhe Dale Carnegie thote:"Kam konstatuar se preokupimi per te shkuaren eshte gje e kote dhe pa vlere,tamam si te thuash qe shkova te bluaj miell,kur ne fakt mielli eshte i bluar tashme".Mirepo dobesia njerezore mund shumicen e njerezve,duke i detyruar ata te bluajne miell dhe te qajne te djeshmen qe nuk kthehet,te kafshojne duart nga keqardhja per ate qe s'paten mundesi ta benin.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free