Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Vet shoket e profetit vuanin ndonjehere nga plogeshtia

Transmetohet nga Ebu Dherri (r.a) se ka thene: Nje here e pyeta te derguarin e Zotit:Cila eshte vepra me e mire ? Ai mu pergjigj:Besimi ne Zotin dhe xhihadi ne rrugen e tij.Une e pyeta:Cili eshte skllavi me i mire per ti falur lirine ? Ai me tha:Me i shtrenjti dhe me i vyeri per pronarin.Une e pyeta:Po nese nuk arrij ti bej dot keto ? Mu pergjigj:Ndihmo nje te humbur ose nje te mefshte e te pazote.Une e pyeta:O i derguar i Allahut! Po sikur te me humbase fuqia per ndonje pune te mire ?! Ai me tha; Atehere mos i bej keq njerezve, pasi keshtu te shkruhet si sadaka per veten tende.

Shohim qe i derguari i Allahut( a.s) i orientonte dhe udhezonte njerezit kur humbnin vullnetin dhe i kaplonte plogeshtia, drejt veprave me te lehta te mundshme, thjesht te mos u benin keq njerezve.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free