Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Të mbulosh Diellin

Nje nxenes iu ankua nje here mesuesit te tij:Nuk dua te vazhdoj me studimet.Jetoj ne nje shtepi te vogel me vellezerit dhe prinderit dhe nuk kam kushtet ideale per t'u perqendruar ne ate qe eshte e rendesishme.Mesuesi beri me gisht nga dielli dhe i kerkoi nxenesit te tij te vinte doren mbi fytyre,ne menyre qe ta fshihte ate dhe nxenesi ashtu beri.-Dora jote eshte shume e vogel,megjithate mund te mbuloje teresisht forcen,driten dhe madheshtine e diellit te madh.Ne te njejten menyre,problemet e vogla arrijne te te japin justifikimin qe do, ne menyre qe te pengojne perparimin tend gjate udhetimit shpirteror.Ashtu si dora jote ka forcen te mbuloje diellin,mediokriteti ka forcen te mbuloje driten tende te brendshme.Mos i fajeso te tjeret per paaftesine tende.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free