Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Sa peshon nje lutje

Nje grua e varfer,e veshur keq,shkoi ne nje dyqan.Ajo i shpjegoi shitesit se i shoqi ishte i semure dhe nuk mund te punonte, dhe se femijet e saj nuk kishin c'te hanin.Nese ai do t'ia jepte ushqimet,ajo do t'ia sillte parate sapo t'i kishte.Shitesi e perbuzi dhe i kerkoi te largohej nga dyqani, pasi se ajo nuk kishte llogari ne dyqanin e tij.Ne dyqan ndodhej dhe nje klient qe e degjoi biseden.Ai u afrua dhe tha sse do t epergjigjej per nevojat e familjes se saj.Shitesi e pyeti :"A e ke listen e ushqimeve ?".Po,u pergjigj ajo.-Mire,tha ai,vendose listen ne peshore dhe sa te peshoje lista,aq ushqime do te te jap.Ajo ngurroi per nej cast, pastaj nxori nje cope nga canta dhe e vuri ne peshore.Shitesi dhe klienti u habiten kur peshorja u anua.Ata nuk po u besonin syve.Shitesi filloi te vinte ushqime ne anen tjeter te peshores.Por peshorja nuk po ekuilibrohej dhe ai vazhdoi te vinte edhe me ushqime,derisa peshorja nuk mund te mbante me.Ne fund, shitesi e mori copen e letres nga peshorja dhe e shikoi me habi.Nuk kishte liste ushqimesh,por nje lutje ku shkruhej :"Zoti im ! Ti i di nevojat e mia, dhe po e le gjithcka ne doren tende."Shitesi ia dha gruas ushqimet qe kishte mbledhur dhe qendroi i heshtur.Gruaja e falenderoi dhe u largua.Klienti pagoi faturen dhe tha :"Ia vlejti c'do qindarke."
Vetem Zoti e di se sa peshon nje lutje.


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free