Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Zgjidhje te lehta dhe te shpejta

Gjate nje udhetimi ne hapesire agjencise'NASA',doli nje problem.Astronautet nuk mund te shkruanin me stilolaps per shkak t mungeses se gravitetit(dmth boja nuk do te binte nga stilolapsi ne flete qe te linte shenje)
Per zgjidhjen e problemit u bene studime qe zgjaten 10 vjet dhe kushtuan 12 milion dollare dhe me ne fund zbuluan nje stiolaps qe arrinte te shkruante ne mungese te gravitetit,madje edhe mbi kristal.
Kur ruset u perballen me te njejtin problem,gjeten nje zgjidhje shume me te thjeshte.Ne vend te stilolapsit me boje ata perdoren thjesht LAPSIN.

Ka njerez qe jane mjeshter ne gjetjen e metodave te lehta dhe efikase.Ka te tjere,qe i zmadhojne problemet apo i krijojne ato pa pasur te tilla.Qe te jemi sa me praktik dhe te gjejme zgjidhje te lehta dhe te shpejta,duhet te perqendrohemi tek zgjidhja e problemit dhe jo tek vete problemi.  


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free