Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Gruaja

Nje burre i urte ishte ulur ne mesin e disa burrave ku disa prej tyre hapen temen e marteses dhe te grave.Njeri prej tyre tha:Grate jane si kepucet,burri mund ti nderroj ato sa te doje, derisa te gjeje kepucen e pershtatshme.Te pranishmit shkuan prane njeriut te urte,dhe i thane:Si mendon ti o njeri i urte per fjalen qe tha ky zoteria ?!Ai tha:Ajo cfare tha ky vellai eshte plotesisht e vertet.Gruaja eshte kepuce ne syte e atij qe e sheh veten si kembe.Kurse ajo eshte kurore e syte e atij qe e sheh veten si koke.Prandaj mos e qortoni folesin por kuptojeni se si e sheh veten ai!
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free