Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Pergjigja e embel e Bibalit

Nje dite,perandor Akbari i habiti oborrtaret e tij,sepse beri nje pyetje shume te cuditshme.
-"Nese ndokush me terheq mustaqet,cfare denimi duhet t'i jepet atij ?"
-"Duhet te rrihet me kamzhik!"-u pergjigj nej oborrtar.
-"Duhet te varet",-tha nje i trete.
-"Duhet te egzekutohet",-tha nje i trete.
-"Po ti,Birbal,si mendon ? Cili do te ishte denimi me i drejte per ate qe me terheq mustaqet ",
-e pyeti perandori Birbalin.-"Duhet t'i jepen karamele",-tha birbali.-"Karamele ?",-pyeten me habi oborrtaret e tjere.-"Po,-tha Birbali.0Duhet t'i jepen karamele,sepse i vetmi person qe guxon t'ju terheqe mustaqet Madheri,eshte nipi juaj".Aq shume u kenaq perandor Akbari me pergjigjen e Birbalit,saqe hoqi unazen dhe ia dha si shperblim.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free