Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Nuk eshte mire te genjesh

Dy burra ishin ne shkretetire.Njeri quhej Stiv,tjetri Xhejms.Ata nuk kishin uje dhe ishin shume te etur,por papritur vune re nje xhami aty afer.Ata vendosen te hyjne.Xhejmsi i tha stivit:-Une do te them qe emri im eshte Abdul,se perndryshme nuk do te na japin asgje per te ngrene dhe per te pire,pasi nuk jemi muslimane.Ndryshoje edhe ti emrin !-Por Stivi refuzoi dhe tha:-Une nuk do ta ndryshoj emrin tim per askend.Emri im eshte Stiv dhe kaq.Ata hyne dhe takuan Imamin.-Pershendetje,emri im eshte Abdul dhe ky eshte Stiv.Ngaqe kemi humbur rrugen,na jane mbaruar te gjitha furnizimet qe kishim me vete.Tani ndihemi te etur dhe te uritur.Imami u pergjigj:"Pershendetje Stiv dhe Eselamu alejkum Abdul".Ai i drejtohet Stivit dhe i thote:"Eja te marrim ca ushqim dhe pije !"Pastaj i drejtohet Abdulit dhe i thote:"Ramazan te begate e te pranuar " !
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free