Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Si trajtohet Islami

Per c'do njeri qe nuk e njeh Islamin,thote se myslimanet jane terroriste e vetvrases...E gjithe kjo ndodh fal trillimeve te medias.Duke i mashtruar perendimoret me jeten e tyre lluksoze,ata thone se myslimanet jane njerez te paditur dhe te varfer.Ka me miliona njerez te varfer ne kete bote...muslimane,te krishtere,hindu,budiste...por ata perqendrohen vetem te myslimanet.Thone se myslimanet jane terroriste...Kur ne fakt vendet myslimane jane te pushtuara padrejtesisht...Nje ushtar i Nato shihet si clirues i nje populli,edhe kur ai vret nje te pafajshem,perdhunon gra e vjedh pasurine e atij populli.Por nese nje afgan,apo iraken ngre krye kunder pushtimit te vendit te tij...Nuk duron dot qe vendi i tij eshte shkretuar ,babai i tij eshte vrare,nena e tij eshte poshteruar...Nuk duron dot,se motra e tij eshte perdhunuar.Dhe e ardhmja e tij eshte shkaterruar...Nese ky person rremben armet dhe kerkon te drejtat e tij...atehere media e personifikon ate me emrin TERRORIST...Askujt nuk i behet vone per te ditur numrin e femijeve,grave,e pleqve qe jane vrare ne irak e avganistan ne menyre te padrejte...Por nese nje ushtar i tyre vritet ne beteje,lajmi behet i ditur nga cdo stacion tv,ne cdo cep te botes... Ata nuk duan tia dine per familjet palestineze...Me thoni nje emer,te 7 pjestareve te nje familje palestineze,vrare ne plazh nga anijet luftarake izraelite...Ju nuk i dini emrat e tyre.Por ju dini mire emrin e cdo ushtari izraelit,i cili eshte kapur peng ose eshte vrare prej tyre.Ne nuk djegim librat e tyre, ne nuk shajme ''zotat''apo shenjtet e tyre, ne nuk perdhunojme grate e tyre.Ne nuk mutilijme (duke prere gishtat) kufomat e tyre, ne nuk dhunujme e pushtojme shtepite e tyre... Sepse jeta e njeriut eshte e shenjte.U themi:" ju keni fene tuaj ne kemi fene tone''...(DHE ME VONE DO TA KUPTONI). Kjo eshte e verteta...
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free