Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Llogariteni veten para se tu llogarisin te tjeret

Llogariteni veten para se tu llogarisin te tjeret (Omer ibn Hatab)

Pervetesoni mire zakonin e vetanalizes.Ben Franklin e quante kete strategjine me te rendesishme per efekshmerine personale.Shpenzoni 10 minuta cdo mbremje perpara se te flini,per nje vetanalize.Mendoni per gjerat qe keni bere gjate dites dhe veprimet e keqija qe mund te keni bere, te cilat duhet ti ndryshoni, ne menyre qe te shkelqeni dhe te permiresoheni.Njerezit e suksesshem jane thjesht ata qe mendojne me thelle se te tjeret.Reflektimi cdo dite do tiu ndihmoje te zhdukni cilesite negative( duke filluar qe nga zvarritja e gjerave, te thashethemet dhe deri te fyerja e te tjereve) dhe do tju mprehe mendjen.Pas nje praktike te vazhdueshme, do te vije koha kur do te beni me pak gabime dhe fuqia juaj personale do te shkoje ne nivelin me te larte.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free