Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Cfare e ben njeriun njeri

Nje pellumbeshe duke u larguar nga skifteri,vajti u strehua nen kemishen e nje njeriu.Ishte aq e frikesuar,saqe edhe njeriu ndjeu rrahjet e zemres se saj dhe mendoi se duhej ta shpetonte.Skifteri duke e pare cfare i ndodhi, iu drejtua njeriut:Si po vepron keshtu ?Si po ma merr furnizimin (rizkun) tim ? Njeriu u habit dhe pyeti veten:Cfare po bej ?! Thjesht ndjej qe pellumbeshen duhet ta shpetoj, por ne anen tjeter edhe skifteri ka te drejte, nuk duhet tia marre ate qe i takon.Ai gjeti nje zgjidhje, e cila i pergjigjej te dy paleve.Mori nje pjese prej ushqimit te tij dhe ia dhuroi skifterit.Nuk kemi gjithmone pergjigje per te gjitha problemet dh pyetjet.Por shume shpesh,  kur mendojme se nuk mund te bejme asgje,mund te japim dicka nga vetja jone.Te ndihmosh dike nuk do te thote te marresh nga tjetri per tia dhene, por te jesh gjithmone i gatshem te japesh dicka nga vetja,te ndash dicka tenden ose te dhurosh per dike,sepse njeriu nuk e percakton fatin,por me siguri per te zgjedhur keshtu atdheun e shpirtit  te tij.profeti alejhi selam ka thene:Allahu eshte ne ndihme te robit, perderisa robi eshte ne ndihme te vellait te tij.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free