Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Beni nje liste te te gjitha dobesive tuaja

Nje njeri i sigurt ne vetvete dhe mendjendritur do ta vereje nje dobesi dhe kerkon ta permiresoje ate ne menyre sistematike.Kini parasysh se edhe njerezit me te shquar dhe te fuqishem kane dobesira, por disa jane me te zote per ti fshehur ato.Nga ana tjeter, njihni cilesite tuaja te mira dhe zhvillojini ato.
Mos u ankoni asnjehere
Njihuni si njeri pozitiv, i forte, energjik dhe entuziast.Nje person qe ankohet, qe eshte cinik dhe qe gjithmone shikon anen negative te gjerave, do ti largoje njerezit dhe zor se ka per te qene i suksesshem.Nga nje kendveshtrim psikologjik, gjerat krijohen dy here:Nje here ne mendje e me pas, ne realitet.Perqendrohuni tek ana pozitive.Jini te forte menderisht,qe asgje te mos ju shmange nga rruga pe planifikuar e suksesit.Perfytyroni dhe besoni me vendosmeri ne ate qe deshironi,kjo do te behet realitet patjeter.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free