Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Uji,Zjarri dhe Morali

Uji, Zjarri dhe Morali ishin bërë shokë, dhe gjithë kohën e kalonin sëbashku. Një mbrëmje tek po shëtisnin, ndërmjet tyre lindi pyetja se nëse ndonjëri prej tyre humbet si do të mund ta gjenin.
Pyetën ujin:-Nese humbet, si do mundemi të të gjejmë?-Ku të dëgjoni gurgullimë vraponi se atje më keni- ua kthen uji.
 -Po ty zjarr si të gjejmë?- E thjeshtë, ku te shikoni tym aty jam unë- përgjigjet zjarri.
Kur rradha i erdhi Moralit, përgjigjja e tij tingelloi e cuditshme per shoket e tij:
 -Bëni kujdes të mos më humbisni, se nëse me humbisni, kurrë më nuk do të më gjeni.
 
 

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free