Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Altruizem

Nje i varfer jetonte vetem me gruan e tij.Nje dite gruaja e tij, e cila kishte floke shume te gjate , i kerkoi burrit te saj ti blinte nje kreher per floket e saj qe te jete e paster.Njeriu u ndje shume keq duke i thene:Jo! Ai i shpjegoi se nuk kishte para te mjaftueshme te rregullonte rripin e ores se tij qe sapo i ishte keputur.Gruaja nuk insistoi me ne kerkesen e saj.Te nesermen burri pasi mbaroi punen kaloi prane sahatciut dhe e shitu oren e prishur me cmim te ulet,pastaj shkoi per ti blere gruas se tij kreherin.Kur erdhi ne shtepi ne mbremje me kreherin ne dore per tia dhuruar gruas se tij, u habit kur pa se ajo i kishte shkurtuar floket.Gruaja kishte shitur floket dhe mbante ne dore nje rrip te ri per oren e tij.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free