Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Dreri dhe Luani

Dreri vrapon me shpejtesi 90 km ne ore, nderkohe qe luani se kalon dot 58 km ne ore. Megjithate, luani arrin ta mbertheje drerin, e dini perse? Sepse dreri, teksa vrapon per ti ikur luanit, e di se eshte me i dobet dhe se luani do e kape.Per kete, dreri e kthen koken shpesh here prapa per te percaktuar distancen mes tij dhe luanit.Kjo ben qe ti ulet shpejtesia e vrapit dhe i mundeson luanit nje dreke te shijshme.

Shpesh here, e shkuara na ben te kthejme koken pas, duke e cuar dem te tashmen. Frika se nuk do ia dalim dot, na ben viktima te tashmes.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free