Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Të flesh në paqe

Nje djale dhe nje vajze po luanin se bashku.Djali mbante nje koleksion guresh mermeri.Vajza mbante disa karamele.Djali i tha vajzes qe do t'i jepte asaj te gjithe guret e mermerit ne shkembim te karameleve te saj.Vajza ra dakord.Por djali mbajti per vete gurin me te madh dhe me te bukur dhe ia dha te tjerat vajzes.Ndersa vajza ia dha te gjitha karamelet djalit ashtu sic kishin rene dakord.Ate nate,vajza fjeti ne paqe.Por djalin nuk e zinte gjumi ndersa mendonte se mos vajza i kishte fshehur ndonje karamele ashtu sic ai kishte fshehur gurin me te mire.

A e di qe ti mendon ashtu sic vepron ?
Nese nuk po jep 100 % ne nje lidhje ,vetvetiu do te jesh duke menduar te njejtengje per personin tjeter.Kjo histori eshte e zbatueshme per cdo lidhje(dashuri,miqesie,punedhenes,punemares etj)
Jep 100 % tend ne cdo gje dhe fli ne paqe.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free