Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Gruaja dhe veza

Nje grua e cila nuk kishte asnje burim financiar,gjeti nje kokerr veze.E lumtur therret burrin dhe femijet e saj dhe u tha:Te gjitha shqetesimet tona sot mbaruan.Shikoni pak, gjeta nje veze!Ne nuk do ta hame,por do e cojme te komshiu yne qe ta vendose ne furrikun e tij.Ne kete menyre shume shpejt do te kemi nje zog,qe do te behet pule.Ne natyrisht qe nuk do e hame pulen,por do e leme te beje shume veze,dhe nga vezet do te dalin shume pula te tjera,qe do te bejne perseri veze.Keshtu do te kemi shume pula dhe mjaftueshem veze.Nuk do te hame as pulat dhe as vezet por do i shesim dhe me leket do te blejme nje vic.Do e rrisim vicin dhe do e bejme lope.Lopa do te na jape vica te tere,deri sa te bejme nje tufe.Do e shesim tufen dhe do te blejme nje fushe,me pas do blejme e do shesim,do shesim e do blejme.Ndersa fliste,gruaja perdorte gjeste,veza i rreshqiti nga dora dhe iu thye ne dysheme.

Synimet tona shpesh ngjajne si diskutimi i kesaj gruaje:Do te bej, do te them,do te permiresoj...Kalojne dite e muaj dhe nuk bejme asgje...!!!
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free