Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Kujtimet janë si kripa

Nje turist,qe kishte lexuar e degjuar shume per spanjen,vendos ta vizitoje nje dite drejtperdrejt.Ai,gjithashtu,kishte dhe shume shoke e miq atje,te cileve deshironte tu bente nga nje vizite.Ne Madrid mberrin ne oren 8 te mengjesit dhe duke mos dashur ti shqetesonte miqte e tij kaq heret,vendos te dale per nje shtetitje ne vendet qe i pelqenin me shume.Pas disa minutash ecjeje,ulet te pushoje ne nje stol,duke u menduar.''C'kane keto male qe mendohen ?''-e pyet nje i moshuar aty prane.Oh ! Po kujtoja ca caste me nje nga miqte e mi,kujtime qe me sjellin nostalgji-u pergjigj turisti.'Atehere shijoi kujtimet''-shtoi i moshuari,por mos harro se kujtimet jane si kripa.Nese hidhet me mase,i jep ushqimit nje shije te kendshme,por nese i hedh me shume nga c'duhet,ta prish gjellen krejt.Keshtu ndodh edhe me kujtimet.Nese zhytesh vetem tek e shkuara,atehere do te mbetesh pa te tashme per te kujtuar.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free