Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Gjithe mjekesia,ne gjysmen e nje ajeti Kuranor

 

Allahu i lartesuar ka thene:"...Dhe hani e pini,por mos e teproni..."(A'raf,31)

Ngrenia e tepert eshte e papelqyeshme,ndersa ne te ngrenit pak ka shume dobi.Kjo ben qe trupi i njeriut te jete me i shendetshem,kujtesa me e mire,te kuptuarit me e qarte,nevoja per gjume me e pakte..."

 

Demet e te ngrenit teper:

"Ne te ngrenit e tepert ka tejmbushje te stomakut e prishje te ushqimit te patretur.Kjo shkakton semundje te ndryshme,keshtu qe personi ne fjale kerkon me shume kurim sesa ai qe ha pak."Disa mjeke thone:"Kurimi me i mire qendron te vleresimi i pershtatshem i ushqimit qe konsumohet."Profeti Muhamed alejhi selam e ka shpjeguar kete ne menyre te plote,qe eshte e njejte me fjalen e mjekeve,kur ai thote:"Njeriu nuk mund te mbushe ene me te keqe sesa stomaku i tij.Eshte e mjaftueshme per njeriun te haje disa kafshata sa per te mbajtur shpinen e tij.Dhe nese eshte e nevojshme per me shume,atehere te lere nje te treten e stomakut per ushqim,nje te treten per uje dhe nje te treten per ajer."


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free