Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Urtësia e biskotës

Nje nga studentet e sapo diplomuar me rezultate teper te larta, duhej te pergatiste fjalimin e tij per diten e diplomimit,para gjithe shokeve dhe shoqeve.Pasi u mendua gjate mbi fjalimin qe do te mbante, ai vajti ne biblioteke per te gjetur ndonje fjale te urte.Shpejt e shpejt i hodhi nje sy kodit ligjor,qe kishte mesuar ne shkolle,por nuk arriti te vendose per temen qe do te fliste.Me pas,lexoi disa libra rreth referimit me efektivitet, por as keto nuk i bene pune.Diten kur do te mbante fjalen, ai ishte ulur ne tavoline duke ngrene mengjes.Fjala e urte e cila ishte dhe celesi i fjales se tij,i erdhi andej nga nuk e priste.Ai lexoi keto fjale ne kutine e biskotave,qe po i shoqeronte me qumesht:" Ruhen ne nje vend te ftohte ,por jo ne ngrirje".Studenti filloi te mendoje se ne fakt kjo fjali permbante nje urtesi.Gjate fjalimit te tij,ai e citoi kete urtesi,duke shtuar:"Silluni qetesisht, por mos ngrini !" Kujtoja vetes gjithmone,se tensioni dhe euforia nuk e lejojne mendjen te arsyetoje drejt, duke u bere pengese e suksesit dhe rendimenteve te larta.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free