Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

MBASE ja cfare mendon Zoti per ata qe se besojne

"kur u zgjove sot ne mengjes, po te veshtroja.
Shpresova qe ti te me flisje, edhe nqs ndonje fjale te vetme,duke me kerkuar ndihme mua mbi ndonje argument ose per te me falenderuar per dicka te mire qe te ndodhi dje.
Vura re se ishe shume i zene...per te zgjedhur veshjet e duhura per ne pune.
Vazhdova te Prisja nderkohe qe pergatiteshe
neper shtepi;
Kujtova se do kishe gjetur ndonje minute kohe per tu ndalur dhe per te me thirrur, por ishe shume i zene.
Per te pare nqs me ne fund e vure re Prezencen Time, ndeza qiellin per ty, e Mbusha me ngjyra dhe plot kenge zogjsh... por as qe u kujtove.
Te Pashe ndersa ikje ne pune dhe Prita me Durim gjithe diten.
Supozoj qe me kaq aktivitete, ishe shume i zene per te me thene dicka.
Ne makine ndeze radion, degjove lajmet, muzike....u kujtove per ti telefonuar dhjetra personave, miq e jo miq.
Nga kthimi ga puna pashe lodhjen tende, dhe Desha te te Dergoj shiun keshtu qe shiu t te largonte stresin.
Mendova qe duke te bere kte dhurate, ti do kujtoheshe per Mua.
Ndersa ti i zemeruar the: Ky shi i mallkuar
Megjithate ka shume kohe perpara per tu penduar.
Ndeze tv Prita me durim ndersa shikoje programin e preferuar.
Pastaj hengre darke Dhe prape Me harrove.
Duke te te pare te lodhur Kuptova heshtjen tende, dhe Fika shkelqimin e qiellit, por nuk te lashe ne erresire: e mbulova me shume yje....
Ishte shum bukur, sa keq qe nuk e vure re.
Te dua kaq shum dhe Pres nje perulje nga ty o krijese
Tani filloi nje dite e re,u zgjoveprape dhe per shpetimin tend mos u bej kryenec.
MBASE ja cfare mendon Allahu per jo besimtaret.

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free