Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Plaku dhe djali i vogël

Thote djali i vogel:
"Ndonjehere me shpeton luga nga dora"
Thote plaku i moshuar:"Edhe mua me ndodh".Djali i vogel peshperit lehte:"Ndonjehere, lag dhe pantallonat"
"Edhe une gjithashtu", qesh plaku i moshuar.
Thote djali i vogel:"Une shpesh qaj"
Plaku i moshuar shton:"Keshtu ndodh dhe me mua".
"Por me e keqja"-thote djali i vogel-"Te rriturit nuk me kushojne vemendje"
Dhe ai ndjeu ngrohtesine e dores se rrudhosur nga plakja..
"E kuptoj cfare kerkon te thuash" tha plaku i moshuar..


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free