Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Armstrongu ne hene

Me 21 Korrik 1969, njeriu i pare zbriti ne hene. Fjalet e astronautit Neil Armstrong "Shqiponja u ul" i degjoi e gjithe bota nga transmetimi direkt. Armstrongu qe ecte ne hene, ishte nje i krishtere fanatik. POR ne hene ndodhen disa gjera. Te tre astronautet ne te njejten kohe kishin pare nje "objekt te huaj". Por gjate transmetimit disa gjera censuroheshin. Te gjitha fjalet qe transmetoheshin ishin me shkeputje. Aldrin: Duket dicka si nje liber i hapur ketu. Collins: Nga ky pozicion duket me qarte qe i ngjan nje libri. Kontrolli ne toke: Cfare po thoni ju, ne hene ka liber?! Te nesermen libri ishte zhdukur, ndersa tani nje parazit filloi ta bezdis radion. I ngjan zerit te sirenes se nje zjarrfikeseje. Collins: A po degjon? Hiqeni kete ze! Do te me plasin veshet. Kontrolli ne toke: Ky ze nuk vjen nga ne, eshte i huaj. Armstrong: Dhe tani filloi muzike! Hiqni keto parazite. Kontrolli ne toke: Nuk ka difekt. Muzika vjen nga ju. Aldrin: Nuk do te merremi vesh me duket. Kjo muzike nuk vjen nga ne. Njeriu i pare shetiste henen. Ajo muzike filloi perseri. "Eshhedu en la ilahe il-lall-llah" Kontrolli ne toke: Perseri rrathe fluturues? Cfare ishin fjalet e asaj kenge? Collins: Dicka qe duket si ESHEN MAHATMA RESAMBALLAH. Kjo eshte indisht. Armstrong: E degjova te teren, ka mundesi te kete qene ndonje nga radiot e Afrikes. Aldrin: Ndryshova frekuencen, perseri i njejti ze. Ky ze vjen nga hena. E pabesueshme. Kontrolli ne toke: U cmendet? A perhapet zeri ne nje vend pa ajer?! Collins: Pse cfare, perseri rathe fluturues? Kontrolli ne toke: Nje semundje e panjohur, jeni te goditur prej henes apo cfare? Ky ze, libri, kjo melodi, duhet te jene te gjitha iluzione. Armstrong: A e filmon kamera iluzionin? A rregjistrohet iluzioni ne shiritin e nje kasete? Kontrolli ne toke: Po mire atehere, a perhapet zeri ne nje vend pa ajer? Armstrongu dhe astronautet e tjere te Apollo- 2 u kthyen shendosh e mire ne toke. I degjuan perseri regjistrimet e kasetave. U keshilluan edhe me nepunesin e NASA-s me origjine egjiptiane, Faruk El Bas. U dha raporti i specialistit se fjalet e nje mesazhi ishin " Nje fjali e shenjte Arabisht" Me vone, te njejten fjali e degjoi edhe astronauti Apollo-16, Werden. Me te vertete askush nuk kishte mbetur i kenaqur nga shpjegimi qe iu be kesaj ngjarjeje. Mbase UFO, mbase dicka tjeter, por ne hene kishte nje mesazh. Armstrongu nuk mbetej fare i kenaqur. Gjate kesaj kohe astronautet shetisnin token. Njerit nga astronautet, qe pritej me me teper kurreshtje, Armstrongut, i ra rruga ne kryeqytetin e Egjiptit, Kairo. Ne kete kohe ndodhi dicka. Armstrongu u step: "C'eshte kjo muzike?" Egjiptianet mezi e mbajten veten per te mos qeshur. Pastaj iu pergjigjen: "Ajo nuk eshte muzike, eshte Ezani.....ashtu si bien kembanat ne kishe, ne xhami kendohet ezani. Eshte ze njeriu i cili therret muslimanet ne namaz." Armstrongu: "Une e kam degjuar edhe me pare kete ze. Nuk e kam fjalen per ne toke, kete ze e kam degjuar ne hene." Fytyra e Armstrongut ishte zverdhur: "Aman o Zot, Ty nuk te gjeta ketu por te gjeta ne hene." Per nje kohe te gjate Armstrongu nuk nxori ze nga goja. Me ne fund ra ne shehadet dhe u be musliman.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free