Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Lajm i gëzuar

Menjehere pa fitores se kampionatit te golfit,kapiteni i skuadres Robert De Viçenso, mori ne dore cekun e fitores,duke buzeqeshur perballe kamerave te shumta.Pas ceremonise,ai u drejtua drejt ambienteve te klubit dhe u be gati te largohet.Kur iu afrua makines se tij te parkuar ne parkim, i preu rrugen nje grua e re ne moshe.Ajo iu ankua,se djali i saj vuante nga nje semundje teper e rrezikshme ,e cila mund t'i merrte jeten.Trajtimi i kesaj semundjeje ishte teper i shtrenjte dhe doktoret kishin refuzuar ta marrin persiper djalin e saj,pasi ata jetonin ne mjerim dhe skamje.Nje lajm i tille e preku pa  mase Robertin,i cili pa u menduar gjate,nxorri cekun e sapo fituar dhe i zgjati asaj zonje te mjere,me qellim qe ta perdore per kurimin e te birit.Teksa po i jepte cekun,ai i tha:"Duhet t'ia besh jeten sa me te lumtur djalit tend ! "Nje jave me pas,teksa Robert po hante dreken ne restorantin e klubit,vjen nje funksionar i larte i Unionit te Golfit dhe i thote:"Me treguan disa femije se diten e fitores ,pra javen e kaluar,je takuar ne parking me nje zonje".Roberti tundi koken ne shenje pohimi,nderkohe qe funksionari vazhdoi:"Ne fakt,zonja ne fjale eshte shtirur dhe te ka genjyer.Jo qe ajo nuk ka femije te semure sic ka pretenduar,por ajo as qe eshte martuar ndonjehere.Thjesht ta ka hedhur dhe te ka marre parate miku im".Roberti pyeti:"Do te thuash,se nuk ekziston nje femije i tille qe po jep shpirt ?!Funksionari iu pergjigj:"Pikerisht".Roberti tha:"Ky eshte lajmi me i gezueshem qe kam degjuar kete jave ".
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free