Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Fusha me diamante !

Nje bujk i suksesshem,punoi me zell ne fushen e tij,derisa u plak. Nje dite degjoi se njerezit po udhetonin larg per te kerkuar diamante. Ai qe do t'i gjente,do te behej shume i pasur.Dhe ky cfare beri? Shiti token dhe u nis te kerkonte diamante. Harxhoi 13 vjet te tera,mirepo nuk gjeti asgje. Nga deshperimi i madh,vendosi te hidhet ne det,si ushqim per peshqit. Bujku i ri,i cili i kishte blere token nje dite duke punuar gjeti ne are nje gje qe shkelqente. Kur e mori,verejti se ishte nje cope diamant. Nga deshira,filloi te germonte edhe me shume dhe me me zell. E gjeti edhe copen e dyte edhe te treten.Befasi ! Nen are kishte pasur nje miniere diamantesh...''Lumturia mund te jete shume afer teje,mirepo ti nuk e sheh dhe shkon shume larg per ta kerkuar ate.''
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free