Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Bujari me maturi

Njerezit duhet te dine mire te bejne dallimin mes bujarise dhe shperdorimit.Nje njeri po ecte nje dite ne nje rruge te vjeter dhe kaloi prane nje shtepie,e cila sa s'po shembej.Te dera e shtepise ai pa nje vajze te vogel te veshur me rroba te leckosura dhe qe te jepte pamjen e nje femije lypes.Burri nuk ndenji dot pa e pyetur se bija e kujt ishte.Ajo u pergjigj:Jam e bija e Hatim et-Tait.Hatim et-Tait ishte nje figuree njohur per bujarin e tij te pashembullt ne boten arabe.Burri tha:Cudi !Bija e njeriut me te famshem per bujarine e tij ne kete vend!Vajza u pergjigj:Pikerisht,bujaria e babait tona na ka sjelle ne kete gjendje.'' Zoti thote ne Kur'an:Dhe mos u bej doreshtrenguar,por as mos e shtrij krejt doren tende e te mbetesh i qortuar e duarbosh''(Isra,29)
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free