Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Gjykim i mencur

 Gjate kohes kur Arabia Saudite udhehiqej nga mbreti Abdulaziz,ndodhi nje krize ekonomike.Ministri i financave Abdullah Sulejman dhe keshilltari i tij Jusuf Jasin shkuan te Mbreti i cili njihej per mendjemprehtesi dhe zgjuarsi te madhe.Te dy i parashtruan nje plan er te ulur shpenzimet.Pr te perballuar krizen ekonomike,ata i propozuan mbretit qe t elargohej nga puna gjysme e punonjesve te administrates shteterore.Mbreti u habit nga y propozim dhe menjehere tha:"Mire atehere,le ta nisim me ju te dy se pari.Njeri prej jush eshte i pushuar qe tani."Te dy nepunesit mbeten te shastisur nga kjo pergjigje,por drejtesia keshtu e kerkonte.Perderisa e propozuan vete kete zgjidhje,duhej te ishin ata viktimat e pare te saj.Me pas ,mbreti tha:"Ne vend qe te debojme gjysmen e administrates shteterore,me mire t'u pershysmojme rrogat."

 

Edhe pse nuk kishte studiuar ne universitete dhe akademi te larta ligjet e ekonomise,prapeseprape gjeti nej zgjidhje me te pershtatshme per te kaluar krizen.


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free