Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Berberi ateist

Nje burre shkoi tek berberi te shkurtoje floket. Ne diskutim e siper me berberin,del ne pah se berberi nuk besonte ne ekzistencen e Zotit. "Nese Zoti ekziston,pse ka kaq shume njerez te semure?Pse ka femije te braktisur? Pse do te kishte kaq shume dhimbje?" Klienti deshi te flase,por heshti per te shmangur debatin. Vetem se perbrenda po ziente. Pasi mbaroi,doli nga dyqani. Mirepo sapo doli pa ne rruge nje njeri me floke te gjate.Dukej i piste,i crregullt dhe i shkujdesur. Klienti u kthye dhe i tha berberit :"E di cfare? Berberet nuk ekzistojne.-"Si mund ta thoni kete? Ju sapo dolet nga une?!"-ia ktheu berberi. "Po te ekzistonin berberet nuk do kishte njerez me floke te gjate e te palara,si ai njeriu atje. "Berberi mbeti pa fjale.>>>.Ashtu si keta njerez qe nuk shkojne te berberi per te rregulluar dhe krehur floket e tyre, po keshtu ndodh edhe me njerezit e tjere.Zoti ekziston ! Por njerezit nuk shkojne dhe nuk kerkojne ndihme tek AI. Prandaj ka dhe dhembje ne jete ! " ...
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free