Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Jeta është një Jehonë

Nje djale bashke me babain e tij po ecnin se bashku neper male.
Papritmas,djali i tij rrezohet dhe nga dhimbjet bertet:''Ah!
I befasuar degjon zerin qe perseritet diku neper male:''Ah!''
Kurioz sic ishte,therret:''Kush je ti ?''.
Menjehere merr pergjigjen:''Kush je ti ?''Pastaj i bertet maleve:''Te urrej!
''Zeri pergjigjet:''Te urrej !''.I zemeruar nga pergjigja therret:''Frikacak!''.
Pergjigja qe merr ishte :''Frikacak!''.
Kthehet nga i ati dhe e pyet:''Cfare po ndodh ?''I ati buzeqesh dhe i thote:
''Biri im,ki mendjen tani.''Burri therret fort:''Ti je nje kampion!''
Zeri pergjigjet.""Ti je nje kampion!''Djali u cudit por nuk arriti te kuptonte.

Atehere i ati i shpjegoi:"Kjo quhet JEHONE,por ne fakt kjo eshte JETA.
Te kthen gjithcka qe ti thua ose ben.Jeta jone eshte thjesht nje reflektim
i veprimeve tona.Nese do me shume dashuri ne bote,krijo me shume dashuri ne zemren tende.Nese do me shume siguri,permireso sigurine tende.
Kjo mardhenie zbatohet ne cdo gje ne jete;
Jeta do te ktheje gjithcka qe i ke dhene...


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free