Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Omeri dhe heshtja e tij ndaj gruas,e bukur !

Nje burre vendos te shkoje e te ankohet tek Hazreti Omeri per sjelljet e vrazhda te gruas se tij.Kur u afrua tek shtepia e halifes degjoi nje ze te forte dhe te inatosur gruaje.Nuk po dinte c'te bente dhe filloi te priste aty ku ishte...Pasi e kuptoi qe po fliste vetem gruaja,ndersa Omeri vetem heshtte,vendos te kthehet mbrapsht pa trokitur fare ne dere.Ne ate moment hapet dera dhe duket Omeri r.a i cili e pyet:-Cfare ke,perse ke ardhur dhe perse po kthehesh pa pyetur asgje ?Burri iu pergjigj:-O Omer ! Une pata ardhur per tu ankuar per gruan time...Por vura re qe edhe Omeri  i cili komandon te gjithe njerezit,hesht perpara gruas.I degjon te gjitha fjalet e saj me nje durim te madh...Pastaj e kuptova qe nuk duhet te ankohem dhe vendosa te largohem.Omeri pasi e degjoi burrin i tha:Ajo eshte gruaja e shtepise time:Me mbron mua nga harramet.Eshte Nena e femijeve te mi:kujdeset per to.Eshte kuzhinierja e shtepise sime,gatuan per ne.Eshte pastruesja e shtepise,pastron shtepine.E cfare te keqe ka nese eshte  e lodhur shume dhe grindet me mua.PATJETER QE DUHET TE HESHT PERPARA SAJ !!!


This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free