Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Do ta dallonte njeri ?

Nje baba po conte dy djemte e tij te luanin mini-golf.Te biletaria ai pyeti per cmimin.-"Pese monedha per te rriturit, tre per ata mbi gjashte vjec.Nen gjashte vjec falas".-Njeri djale eshte tre vjec,tjetri shtate.Do te paguaj per djalin e madh".-Sa budalla qe qenke,-tha biletashitesi.-Mund te kishe kursyer ca monedha ,duke thene se djali i madh nuk te jep me shume se gjashte vjec.Askush nuk do ta kishte dalluar".-"Ju ndoshta jo,por djemte e dine kete gje dhe do ta kujtonin gjithmone si shembull te keq".Biletashitesi mbeti pa fjale!
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free