Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Zilia eshte semundje e rrezikshme e zemres

Nje grua teksa po luante golf, e hedh topin ne pyll.Kur shkon ta marre,sheh nje bretkose, qe kishte ngecur diku.Bretkosa i tha:-Nese me liron,do te te plotesoj tre deshira.Gruaja e liroi dhe me pas bretkosa i thote:"Harrova te te them,se ka nje kusht per te te plotesuar deshirat.Cfaredolloj deshire te thuash,bashkeshortit tend do t'i plotesohet e njejta deshire,por do te jete e dhjetefishuar."
S'ka gje,-tha gruaja dhe shprehu deshiren e pare:"Dua te jem gruaja me e bukur ne bote".E kupton se nga kjo deshire e jotja, bashkeshorti yt do te jete njeriu me i bukur ne bote,dhe grate do t'i shkojne pas,-e paralajmeroi bretkosa.
S'ka problem,une do te jem gruaja me e bukur,keshtu qe do t'i kete syte vetem tek une,tha gruaja.Si deshire te dyte ajo shprehu qe te ishte gruaja me e pasur ne bote.E kupton se bashkeshorti yt do te jete dhjetefish me i pasur se ti,i tha bretkosa.Ajo qe eshte e imja eshte edhe e atij dhe ajo qe eshte e atij,eshte edhe e imja,tha gruaja.Kur erdhi koha per te shprehur deshiren e trete,gruaja ishte bere shume xheloze dhe ziliqare per te shoqin,prandaj tha:"Dua te pesoj nje infarkt te lehte".

Ziliqari eshte i lumtur kur tjetrit i bie nje fatkeqsi, dhe eshte i trishtuar kur tjetri eshte i lumtur.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free