Kjo është e vërteta
Kurani eshte Univers i heshtur,ndersa Universi eshte Kurani qe flet!

Mobiljet e Rabbinit

Nje dite nje turist shkoi ne vizite tek nje rabbin.Mbeti i befasuar kur vuri re se shtepia e rabinit perbehej prej nje dhome te mbushur plot me libra.Mobiljet e vetme ishin nje tryeze dhe shtrati.''Rabbi,ku jane mobiljet e tua ?'',e pyeti turisti.''E mobiljet e tua,ku jane ?",ia ktheu rabbini.
-Mobiljet e mia ?Po une ketu jam vetem kalimtar,tha turiti.
"Edhe une",u pergjigj rabbini.
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free